Sprawna instalacja ciepłownicza? Tylko z EPEC | Ciepło dla Elbląga

Sprawna instalacja ciepłownicza? Tylko z EPEC

epec konserwacja instalacji naprawa ciepła wody

System ciepłowniczy to nie tylko sieć ciepłownicza zarządzana przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ale także instalacje służące do odbioru ciepła u klientów. Poza dostarczaniem ogrzewania i ciepłej wody EPEC zapewnia także kompleksowy serwis sieci, konserwację instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz konserwację węzłów cieplnych. 

Sprawna instalacja centralnego ogrzewania przedłuża jej żywotność oraz pozwala na niezawodną eksploatację. Instalację wewnętrzną powinno się regularnie poddawać pracom serwisowym, nie tylko przed sezonem zimowym. Warto to powierzyć fachowcom.

EPEC oferuje całodobową gotowość do zabezpieczenia powstałej awarii instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) przez Pogotowie Ciepłownicze – także w weekendy i święta. W czasie prac, pracownicy EPEC przeprowadzą ocenę stanu technicznego instalacji oraz wskażą możliwości optymalizacji jej funkcjonowania. Mieszkańcy oraz zarządcy budynków mogą spać spokojnie – podczas awarii wystarczy jeden telefon, aby ekipa EPEC przyjechała na miejsce i kompleksowo zajęła się usterką. 

Zakres prac

Zakres robót konserwacyjnych oraz wykonywanych czynności przy instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u. obejmuje między innym:

  •       likwidację przecieków i zakłóceń pracy instalacji,
  •       usuwanie niedogrzewań lokalnych,
  •       likwidację zapowietrzeń instalacji,
  •       likwidację zakłóceń w dostawie ogrzewania i ciepłej wody spowodowanych niewłaściwą pracą instalacji wewnętrznej. 

Prace konserwacyjne wykonywane w węzłach cieplnych to m.in. przegląd węzła, kontrola działania i nastaw regulatora pogodowego, sprawdzenie działania czujników temperatury zewnętrznej i wewnętrznej oraz ciepłomierzy. To także uzupełnienie i odpowietrzenie instalacji wewnętrznej c.o., a w ramach potrzeb rozkręcenie odmulaczy i filtrów z płukaniem i oczyszczeniem sit. Pracownicy EPEC sprawdzą również stan techniczny instalacji elektrycznej węzła cieplnego, uzupełnią lub wymienią uszkodzone odcinki izolacji termicznych. Szczegółowy zakres prac zawsze określa załącznik do umowy, a to, co będzie niezbędne, EPEC zaproponuje po bezpłatnym przeglądzie.

Ile to kosztuje?

Za usługi konserwacyjne instalacji wewnętrznych centralnego ogrzewania i ciepłej wody elbląska spółka pobiera opłatę zryczałtowaną. Im dłuższy będzie okres współpracy, tym cena będzie korzystniejsza. W przypadku zawarcia umowy na okres nie krótszy niż 24 miesiące stawka wynosi 4,77 zł netto miesięcznie za każde 100 m2 konserwowanej powierzchni (budynku). Regularna stawka ze standardowym zakresem to 5,30 zł netto miesięcznie za 100 m2 powierzchni konserwowanej.

W zakresie konserwacji węzłów cieplnych pracownicy EPEC bezpłatnie dokonają przeglądu węzła i na tej podstawie przygotują indywidualną ofertę cenową.

Jak uruchomić usługę?

Aby skorzystać z usługi, należy skontaktować się z przedstawicielami EPEC – telefonicznie (55 61 13 277) lub mailowo (uslugi@epec.elblag.pl).

Sprawna instalacja ciepłownicza? Tylko z EPEC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry