Ciepło12 | Ciepło dla Elbląga

Ciepło12

Ciepło12 – komfort w domu w czasach niespokojnego klimatu – usługa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

ciepło12 automatyka pogodowa epec elblągAura staje się wiosenna i na zewnątrz robi się coraz cieplej. Wiele osób odruchowo myśli “pora na wyłączenie ogrzewania”, tymczasem są dostępne nowoczesne technologie, które automatycznie wyłączą lub włączą ogrzewanie w zależności od temperatury zewnętrznej. Usługę Ciepło12, wykorzystującą automatykę pogodową, oferuje swoim klientom Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. 

Ciepło12 to całoroczna usługa spółki EPEC, dzięki której klienci przez 12 miesięcy w roku mają nieprzerwany dostęp do ciepła sieciowego. Włączenie lub wyłączenie ogrzewania zależne jest od temperatury na zewnątrz. Najczęściej wartością graniczną jest 15 st. C – gdy termometr pokazuję taką wartość, węzeł cieplny załącza się. Jest to wartość, którą klient może wybrać sam. Cały proces wykorzystuje automatykę pogodową. Umożliwia ona sterowanie temperaturą wody zasilającej instalację centralnego ogrzewania, w taki sposób, aby w budynku było tak samo ciepło bez względu na to, jaka temperatura jest na zewnątrz. 

Komfort cieplny przez cały rok

Wykorzystanie automatyki pogodowej, pozwala na zachowanie komfortu cieplnego budynku oraz zapobiega jego wychładzaniu. Dzięki automatyce pogodowej ilość ciepła w naszych kaloryferach zmniejszy się lub ogrzewanie automatycznie się wyłączy, gdy temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej ustalonego pułapu, na przykład 15 stopni. To samo w drugą stronę – gdy temperatura spadnie, ciepło popłynie w kaloryferach. 

Dzięki temu w mieszkaniu utrzymywana będzie stała temperatura, a zarządcy budynków nie muszą pamiętać o powiadomieniu odpowiednich służb, aby włączyć czy wyłączyć ogrzewanie. 

Korzyści dla mieszkańców? Oczywiste! 

Automatyczna regulacja uruchomienia lub wyłączenia dostaw ciepła zwalnia właściciela bądź administratora z konieczności obserwowania warunków pogodowych i podejmowania decyzji o włączeniu lub wyłączeniu ogrzewania. Mieszkańcy mają poczucie komfortu cieplnego, jest to szczególnie ważne dla osób starszych oraz dla rodzin z małymi dziećmi. 

– Korzystanie z rozwiązań automatyki pogodowej to wygodne rozwiązanie dla zarządców nieruchomości i  spółdzielni, a przede wszystkim – dla mieszkańców  – komentuje Edward Atanasiu, Dyrektor Ds. Zarządzania Infrastrukturą z Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. – Administrator nie musi pamiętać o powiadomieniu naszych służb, by włączyły lub włączyły ogrzewanie. Usługa Ciepło12 jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, którzy nie chcą zastanawiać się, co zrobić przy wahaniach temperatury. W lutym jest nawet kilkanaście stopni powyżej zera, a w lipcu marzniemy przy 10 st. C – takie skrajności meteorologiczne coraz częściej u nas występują.

Dodatkowo, budynek jest chroniony przed wilgocią, a utrzymanie odpowiedniej temperatury w lokalu zapobiega rozwojowi grzybów oraz ogranicza niekorzystne zjawiska, takie jak pęknięcia, rysy, korozja, zawilgocenia. 

Taniej niż leczenie przeziębienia

A ile to kosztuje? Wbrew pozorom niewiele. Z analiz wynika, że całoroczne korzystanie z ciepła może zwiększyć rachunki maksymalnie o 2-3% w skali roku. Warto wziąć pod uwagę, że takim przypadku odpadają dodatkowe koszty wygenerowane przez dogrzewanie mieszkań grzejnikami elektrycznymi w chłodniejszych okresach czy koszty leczenie infekcji spowodowanych przebywaniem w wychłodzonym budynku.

Jak skorzystać z usługi?

Prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży EPEC: tel. 55 61 13 277, uslugi@epec.eplblag.pl. Następnie umówimy naszą ekipę techniczną, która sprawdzi, czy usługa Ciepło12 jest możliwa do wdrożenia w Państwa budynku.

Przewiń do góry